http://www.carcloob.ir/images/banners/header.gif

 

سالگرد فوت مرحوم پیمان ابدی بدلکار ایرانی و ماجرای دقیق مرگ وی

پیمان ابدی سال ۸۵ به اقامت بیست ساله خود در آلمان پایان داد و با هدف ادامه دادن این راه در کشورش و آموزش گروه حرفه‌یی به ایران آمد، اما روزگار به او مهلت نداد و سه سال بعد، در ساعت ۱۷ عصر روز چهارشنبه (شانزدهم اردیبشهت ماه سال 88) در حین تصویربرداری فیلم «چشم‌های نامحسوس» در منطقه کن و سلقان تهران، جان باخت.

ایسنا: هجده اردیبهشت ماه سال گذشته(88) اعضای گروه «بدلکاری ابدی» با لباس‌هایی متحدالشکل و سیاه رنگ که عنوان «ابدی» بر آن نقش بسته بود، در میان چشمان گریان هنرمندان و علاقمندان سینمای کشور، پیکر پیمان ابدی را تا آرامگاه همیشگی‌اش، قطعه هنرمندان بهشت زهرا بدرقه کردند.

 

خبر درگذشت مرحوم ابدی یک سال قبل همه را غافل‌گیر و اندوهگین کرد، او از کسانی بود که در این سال‌ها به بدلکاری در کشورمان وجه حرفه‌یی و هنری بخشید. مرحوم ابدی کارهایی چون پریدن از ساختمان هفت طبقه، پریدن از هلی‌کوپتر روی ماشین در حال حرکت و پریدن از سقف یک ماشین روی ماشینی دیگر در اتوبان را ساده می‌دانست و شاید اصلا فکر نمی‌کرد که سرانجام روزی اتوبوس مرگ او را در صحنه تصویربرداری یک فیلم و در مقابل چشمان همسرش به جهان ابدی ببرد.
ابدی بخاطر بدلکاری در «هشدار برای کبری ۱۱»، سریالی که در ایران علاقمندان بسیار دارد و سال‌هاست از شبکه تهران پخش می‌شود، به سرعت پس از آمدن به ایران محبوب شد.
او و گروهش در این مدت بدلکاری فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری را بر عهده گرفتند که از آن جمله می‌توان به سریال‌های «میوه ممنوعه» و «عملیات ۱۲۵» و سینمایی «پستچی سه بار در نمی‌زند» اشاره کرد. حتی با گذشت یک سال از فوت پیمان ابدی، آخرین کارهای او هم‌چنان از تلویزیون پخش می‌شوند؛ سریالی مانند هوش سیاه از جمله آخرین کارهای مرحوم ابدی است که نام او در تیتراژ به عنوان طراح و مجری صحنه‌های اکشن نوشته می‌شود.

 

مرحوم ابدی اعتقاد داشت که در بدلکاری جرات نقش بسیار کوچکی دارد؛ چرا که بدلکاری واقعا علم است و باید ریاضی – فیزیک را دانست و ۲۰ درصد دیگر جرات است.
زمانی که در سال ۸۵ پیمان ابدی و گروهش، تازه آغاز به کار کرده بودند تاکید داشتند «فیلم‌های عاطفی، کمدی و جنگی در ایران به اندازه کافی ساخته شده‌است و حال نوبت آن است که فیلم و سریال‌های پلیسی و اکشن ساخته شود.»

در آن زمان هم اعضای گروه «بدلکاران» همگی با لباس‌های متحد الشکل در مجامع حاضر می‌شدند و ابراز امیدواری می‌کردند بتوانند تحولی اساسی در وضعیت سینمای اکشن ایران ایجاد کنند.
ابدی در آخرین مصاحبه اش با ایسنا گفته بود: مشکل ما دراین است که نمی‌توانیم از آموزش‌دیدگان حرفه بدلکاری به درستی در آثار هنریمان استفاده کنیم.
بابک باقری یکی از شاگردان ابدی که به نیابت از گروه بدلکاری «پیمان ابدی» در مراسم تشییع جنازه سخنرانی کرد، گفته‌است: پیمان ابدی با یک هدف وارد ایران شد و آن این‌که بتواند سینمای اکشن ایران را متحول کند. او نهایت تلاشش را انجام داد تا قدمی برای تحول اکشن سینمای ایران بردارد و حتی جانش را هم در این راه از دست داد. من و بچه‌های تیم هرگز نخواهیم گذاشت دنیایی که او به سوی سینمای اکشن ایران باز کرده‌است، بسته شود؛ ما تا ابد پیمان را در میان خودمان نگه خواهیم داشت.
با گذشت یک سال از فوت مرحوم پیمان ابدی، پرونده‌ی حادثه‌ای که منجر به مرگ او شد، همچنان در حال بررسی است.
همسر مرحوم ابدی کمتر از یک ماه قبل در مصاحبه‌ای با ایسنا این خبر را اعلام کرده‌ و یادآور شده‌است:چون پرونده‌ی فوت همسرم بسیار پیچیده است، کارشناسان متخصص قضایی در حال بررسی آن هستند و بازپرس پرونده هم‌چنان مشغول بازجویی از عوامل تله‌فیلم و افراد حاضر در صحنه است؛ بنابراین زمان دقیق صدور حکم هنوز مشخص نیست، ضمن آن که علی‌اصغر صدیقی ـ تهیه‌کننده‌ی «چشم‌های نامحسوس»- در حال حاضر متهم پرونده و با قرار آزاد است.

برای دانلود کلیپ پیمان ابدی روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود کلیپ آخرین بدلکاری پیمان ابدی که منجر به مرگ او شد

روحش شاد و یادش گرامی باد

http://www.carcloob.ir/images/banners/2.gif

http://www.cartel.ir/img/banner120d240.png

 
   
 |    نوشته شده توسط وحید
   
 
 

http://www.carcloob.ir/images/banners/2.gif

 

pctfx3.3

Fire Car Fix Template

Multimedia CD Catalogues گروه طراحي چندرسانه اي وبلاگ رسانه گشت و گذار در دنياي رسانه هاي ديجيتال Medium Blog - Digital Media World قالبهاي رايگان سايت و وبلاگ Advanced Persian Blog Templates

اطلاعات مربوط به كارگاه طراحي قالب: Professional Web Site Design Center Template Design Workshop, دانلود قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, جزئيات قالب هاي رايگان Template Design Workshop, وبلاگ كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, جستجوي قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, تماس با كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, درباره كارگاه طراحي قالب

اطلاعات مربوط به گروه طراحي چندرسانه اي: Web Development Department - Multimedia Design Group , بخش توسعه وب - گروه طراحي چند رسانه اي Web Designing Department - Multimedia Design Group , بخش طراحي وب - گروه طراحي چند رسانه اي Multimedia Designing Department - Multimedia Design Group , بخش طراحي چند رسانه اي - گروه طراحي چند رسانه اي Blog - Multimedia Design Group , وبلاگ - گروه طراحي چند رسانه اي

اطلاعات مربوط به تكنوراتي: pictofxt Farsi Blog Iran Web Hosting

تهیه وب پورتال اختصاصی برنامه نویسی تحت وب